Ahmet Cüneyt YILMAZ (2016 - .....)
  • 17.07.1966 tarihinde Elazığ'da doğdu. 1984 - 1988 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde eğitim gördükten sonra 03.01.1992 tarihinde Malatya Hakim Adayı olarak göreve başladı.
  • Sırasıyla;
  • 10.06.1994 tarihinde Kayseri İdare Mahkemesi Üyeliği
  • 16.07.1998 tarihinde Aydın İdare Mahkemesi Üyeliği
  • 02.07.2001 tarihinde Van İdare Mahkemesi Üyeliği
  • 08.04.2002 tarihinde Van Bölge İdare Mahkemesi Üyeliği
  • 17.06.2003 tarihinde Van İdare Mahkemesi Başkanlığı
  • 22.06.2004 tarihinde Bursa İdare Mahkemesi Başkanlığı
  • 15.07.2011 tarihinde Kocaeli İdare Mahkemesi Başkanlığı
  • 17.02.2014 tarihinde İstanbul 2. İdare Mahkemesi Başkanlığı
  • 20.01.2015 tarihinde İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığı görevlerinde bulunmuş olup
  • 05.06.2016 tarihi itibariyle de, İstinaf Mahkemelerinin kurulması üzerine 20.07.2016 tarihinde faaliyete geçen İstinaf Mahkemesi Başkanlığı görevine İstanbul Bölge idare Mahkemesi Başkanı unvanı ile ataması yapılmış halen bu görevi yürütmektedir.
  • Evli ve iki çocuk babasıdır.
  • Ali Yaşar YURDABAK (2011 - 2015)
  • 13.09.1961 tarihinde doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde eğitim gördükten sonra 05.01.1990 tarihinde İstanbul İdari Yargı Hakim Adayı olarak göreve başladı.
  • Sırasıyla;
  • 03.03.1992 tarihinde Danıştay Tetkik Hakimliği
  • 07.09.1992 tarihinde Edirne Vergi Mahkemesi Üyeliği
  • 18.09.1995 tarihinde Edirne İdare Mahkemesi Üyeliği
  • 30.12.1997 tarihinde Van İdare Mahkemesi Başkanlığı
  • 18.07.2005 tarihinde Adana Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığı görevlerinde bulunmuş olup
  • 25.04.2011-20.01.2015 tarihleri arasında İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Başkanı olarak görev yapmıştır.
  • 20.01.2015 tarihinde ise Danıştay Üyeliği görevine atanan Yurdabak, 14.08.2015 tarihinde vefat etmiştir.
  • Atilla SARP (2005 - 2011)
  • 1983-1985 Hakim Adaylığı
  • Eskişehir İdare Mahkemesi Üyeliği
  • Edirne İdare Mahkemesi Başkanlığı
  • Adana İdare Mahkemesi Başkanlığı
  • Adana Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığı
  • İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığı
  • 2011 mart ayında Danıştay Savcısı olarak atanmış olup akabinde emekliliğe ayrılmıştır.
  • Turan AKŞAHİN (1995 - 2005)
  • 28.05.1945 tarihinde Diyarbakır/Lice'de doğmuştur.
  • Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1968 yılında eğitim gördükten sonra
  • Sırasıyla;
  • 1972 yılında Cumhuriyet Savcılığı
  • 1973-1982 yılları arasında Danıştay Tetkik Hakimliği
  • 1982-1984 yılları arasında Bursa İdare Mahkemesi Üyeliği
  • 1984-1992 yılları arasında İstanbul İdare Mahkemesi Başkanlığı
  • 1992-1995 yılları arasında Bursa Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığı
  • 1995-2005 yılları arasında İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığı
  • 2005 yılında emekli olmuştur.
  • Evli ve iki çocuk babasıdır.
  • Turan FALCIOĞLU (1992 - 1995)
  • 03.02.1944 tarihinde Sungurlu'da doğmuştur.
  • Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1971 yılında mezun olmuş ve 31.01.1973 tarihinde Danıştay Yardımcısı unvanıyla mesleğe başlamıştır.
  • 14.05.1981 tarihinde görev unvanı Danıştay Tetkik Hakimi olarak değişmiştir.
  • Zonguldak İdare Mahkemesi Başkanlığı
  • Adana İdare Mahkemesi Başkanlığı
  • Bursa Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığı
  • İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığı
  • 19.07.1995 tarihinde Danıştay Üyeliğine seçilmiştir.
  • Danıştay Genel Sekreterliği görevinde de bulunuştur.
  • Danıştay 5. Daire Başkanlığı görevini yürütmekteyken 2009 yılında emekliye ayrılmıştır.
  • Evli ve iki çocuk babasıdır.
  • Zuhal ÇOKAR (1982 - 1992)
  • 1960 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmasından sonra aynı yıl Danıştay (yardımcılığı) Tetkik Hakimliği görevine başlamıştır.
  • Sırasıyla;
  • Danıştay Kanun Sözcülüğü
  • Kıdemli Tetkik Hakimliği
  • Danıştay Savcılığı görevlerinde bulunmuştur.
  • 1982 yılında, İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığı'na atanmış, bu mahkemenin kurulması ve kurumsallaşmasında 10 yıl görev almıştır.
  • 1992 yılında Danıştay Üyeliğine seçilmiştir.
  • 1993 yılında Cumhurbaşkanı tarafından Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (Asıl) Üyeliğine seçilmiştir.
  • 4 yıl süreyle iki görevi birlikte yürüttükten sonra 1998 yılında emekli olmuştur.
  • Evli ve bir çocuk annesidir.