"Demokrasi Şehitlerini Anma Töreni"nde Başkanımız Sayın Ahmet Cüneyt YILMAZ'ın yaptığı konuşma metni;

    Yüce Yaradan Kelamında Yusuf dediki: iş de bu şunun içindir. Bilsin ki  ben ona arkasından hainlik etmedim. Gerçekten Allah hainlerin hilesini başarıya ulaştırmaz.Şüphesiz Allah inananları savunur.Çünkü  Allah hain ve nankörlerin hiçbirini sevmez buyuruyor.

    Allahu ekber ve ne mutlu Türküm diye nidalarıyla 15 Temmuz gecesinin karanlığında bir ışık gibi parlayan aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

    Dünya tarihinde bir ilki yaşatarak darbecilere darbe yapan büyük Türk Milletinin önünde saygıyla eğiliyorum.

    Arkadaşlar, 15 Temmuz akşamı T.C Devleti Türk Siyasi Tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir büyüklükte hain bir saldırıya maruz kalmıştır. Düşmanın harp sahasında bile yapmadığı yapamadığı alçaklığı bu asker görünümlü üç beş haramzade aziz milletimize reva görmüştür.

    Arkadaşlar, T.C Devleti, Milleti 7 bin yıllık geçmişi olan kadim bir devlet ve millettir. Devlet hafızası güçlüdür. Bu hafıza kendisini devlet refleksi olarak göstermiştir. Kurşuna yürüyen bu memleketin aziz evlatları genlerindeki binlerce yıllık ruhla hareket etmişlerdir.

    Bizler daha büyük meselelerimizi hep birlik ve beraberlikle atlatmışızdır. Hiç kimse merak etmesin bu sürecide el birliğiyle atlatacağız. Arkadaşlar anadolu toprağı sıradan bir toprak parçası değildir. Şueda ile yoğrulmuş böyle bir vatan parçası dünyanın hiçbir yerinde yoktur.Peygamberler , evliyalar, velilerin dualarıyla perçinlenmiş harcı kuvvetlendirilmiştir. Analarımızın duaları bizim en büyük zırhımızdır.

    Arkadaşlar biz bundan sonra birlikteliğimizden asla ödün vermeyeceğiz. Şer odaklarının vesveselerine kulaklarımızı kapatacağız. Allah içimizdeki şer odaklarına bir daha fırsat vermesin. Zaman hesap sorma zamanıdır. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır. Hainler yaptıklarının karşılığını en ağır şekilde alacaklardır.

    Arkadaşlar, korkudan korkmayacağız , korkudan korkan asla başaramaz. Bizler iyice kenetleneceğiz. Görevimizi daha büyük aşk ve şevkle yerine getireceğiz.

    Devletimizin ve Milletimizin yanında dimdik duracağız.
    Bizler millet adına yargılama hizmeti yapan hakimler ve yargı mensupları olarak da şunu asla unutmayacağız.

    HAKİMİYET MİLLETİNDİR.

 

Ahmet Cüneyt YILMAZ
İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Başkanı